Dátum: 10.06.2012

Vložil: Lioness

Titulok: komentář ke všem 4 kapitolám

Po opětovném přečtení Mockingjay jsem měla docela chuť na něco ze světa Hunger games, takže... jsem tady. Je mi líto, že neokomentuji každou kapitolu, ale příběh mě nečekaně rychle a plynule přinesl až sem. Teď už nevím, co jsem si pomyslela u které kapitoly, takže ti bude muset stačit takové malé shrnutí. Předem omlouvám, ale asi bude dost zmatené. Prostě co na mysli, to na klávesnici.

Hlavní hrdinka je sympatická. Pragmatická, zmítaná svými city, kterým se snaží neúspěšně bránit, trochu ztracená, ale odhodlaná. Něčím mi přípomíná Katniss. Stejně nesmělá a izolovaná, silná, bojovná... A vzhledem k tomu, že její sestra je fyzicky podobná Prim (taky blondýna atd.) a také pomáhá lidem (zdravotnice - učitelka), trošku mi tahle podobnost vadí.
Cizí pohled na Katniss je skvělý. Sice ji mám ráda, ale uznávám, že někdy působí jako neskutečná mrcha.
Jak se Melin otec dostal ze 2 do 12? Myslela jsem, že to nejde... Že by nějaký trest?
Jablko jako symbol přátelství a pomocné ruky? Detail, který do světa, kde skoro všem kručí v břiše, brilantně zapadá.
Strašně se mi líbil popis hrdinčiných klaustrofobických záchvatů. Geniální.
Trošku ohledně 13: Nenosili bílé oblečení jen zdravotníci a všichni ostatní měli šedé? Můj dojem z knihy byl, že rozvrhy dne ve 13 musely být dodržovány a pouze Katniss ze své speciální pozice se tomu mohla vyhýbat... V rozvrzích dne Mel mi chybí nějaké vyučování (Taktika boje a podobné. Gale se v knize zmiňuje, že na to chodil.) A Mel by si měla před odchodem do boje ostříhat vlasy. Ze zcela praktických důvodů.
V téhle kapitole má Megie zase Ferdieho. Myslela jsem, že ten byl zničený při útocích na 13.
Takže Mel jede do dvojky? Tam, kam se i Gale později dostane? Tam, kam odjede po válce? Ále...
Jsem napjatá, co bude dál. Jak si povede Mel jako voják? Jak se později dostane ke Galovi? Jak Gale vůbec zareaguje na to, že jde do boje?
Snad jsem na nic nezapomněla. Těším se na další kapitolu!
P.S.: Je tu žalostně málo komentářů. Zveřejňuješ tohle ještě někde?

Pridať nový príspevok